Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubań
Jak zaplanować wakacje w USA?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Trudno znaleźć osobę, która nawet przez moment nie myślała o tym, żeby spędzić wakacje w USA. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza, że kuszą one swoim rozmiarem, odmiennością oraz beztroskim stylem bycia, gdzie wszechobecny luz wisi w powietrzu. Dla wielu podróżników jednak taki wyjazd wydaje się wręcz nierealny z uwagi na koszty, a wcale nie musi tak być. Dlaczego? Na pierwszym planie pojawiają się koszty, które często przerażają i zniechęcają do dalszych poszukiwań. Druga sprawa to wiza, za która trzeba zapłacić, nie mając pewności, że uda się ją dostać.
Jak zaplanować wakacje w USA?

Wiza
To sprawa kluczowa, od której przygotowania do podróży trzeba zacząć. Nie ma się co niepotrzebnie martwić, że nie uda nam się jej dostać bowiem dokument turystyczny, wbrew powszechnej opinii nie tak trudno jest otrzymać. Koszt wizy turystycznej waha się od 400 do 500 zł, co uzależnione jest od kursu dolara. Czas wyrobienia takiego dokumentu to ok. 3-4 tygodnie.

Przeloty
Opcje są w zasadzie dwie. Można skusić się na ofertę biura podróży, ale tutaj może być ciężko z upolowaniem atrakcyjnych cen. Dobrym rozwiązaniem jest czekanie na opcję last minute – czy to samej wycieczki, czy też biletów czarterowych, a te bywają bardzo atrakcyjne. Można też szukać lotów na własną rękę. Tutaj możliwości jest mnóstwo. Linie lotnicze konkurując ze sobą bardzo często oferują bardzo ciekawe promocje. Warto też pomyśleć o zmianie lotniska wylotu, bądź przylotu na inne niż najbliższe. To także może zredukować koszty.

Transport
Kolejna sprawa, o której trzeba pomyśleć zawczasu. Można wypożyczyć samochód na miejscu, co jest jedną z lepszych i bardziej komfortowych opcji. Budżetowo przemieszczać można się za pomocą przewoźnika MegaBus, który oferuje atrakcyjne bilety autobusowe. Czasami opłaca się także kupić samochód na miejscu i wyjeżdżając sprzedać go. Jest to rozsądna opcja zwłaszcza, gdy w planach jest nieco dłuży pobyt. Jest to wówczas tańsza opcja niż wynajem. Wśród amerykanów bardzo popularne są loty międzymiastowe, ale z punktu widzenia przyjezdnych nie jest to najtańsze rozwiązanie. Dla lubiących wyzwania ciekawym pomysłem jest rower. Jeżeli jednak planujecie zobaczyć dużo w krótkim czasie, rower może w tym trochę przeszkadzać.

Ubezpieczenie!
Ryzykować nie warto, zwłaszcza będąc tak daleko od domu. Zakup ubezpieczenia wydaje się więc niezbędny, zwłaszcza, jeżeli chcemy mieć pewność, że nie będziemy musieli pokryć kosztów leczenia z własnej kieszeni, gdy zajdzie taka potrzeba.

 Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą oferującą zwrot podatku z USA – Magtax


MRo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl