Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Legniczanie pokazali swoją moc w Legnickim Półmaratonie i Legnickiej Dziesiątce

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Legniczanin Rafał Bardziński zwyciężył w niedzielę (6 października ) w VIII Legnickim Półmaratonie. Wśród pań najlepszy czas uzyskała wrocławianka Danuta Piskorowska. Na dystansie o połowę krótszym, czyli I Legnickiej Dziesiątce, wygrał także legniczanin Artur Gułaj, a wśród pań - złotoryjanka Anna Ficner.

Bieg ukończyło na obu dystansach ponad 600 zawodniczek i zawodników.

W Legnickim Półmaratonie na dystansie 21 097 m rywalizowało około 400 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. Zwyciężył 32–letni legniczanin Rafał Brudziński z czasem 1 godz. 15 min. 14 s. Kolejne miejsca zajęli złotoryjanin Marcin Pawłowski (01:16:24) i Czech Wojciech Groń (01:17:11). Wśród pań najszybciej finiszowała wrocławianka Danuta Piskorowska (01:30:55), przed Eweliną Łozowską (01:31:52) i Kamilą Żołędziewską (01:32:35 ).

W Legnickiej Dziesiątce zwyciężył Artur Gułaj (34 min.) przed Patrykiem Sarżyńskim (35:04) i Przemysławem Stempnikiem (35:15). Najlepsza z pań, Anna Ficner, przebiegła ten dystans z czasem 37:45. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Masłowska (38:07), a trzecie Emilia Liputa (38:44).

Po raz pierwszy w historii legnickiego półmaratonu biegacze rywalizowali na typowo miejskiej trasie. Wystartowali z placu Meisslera i dalej biegli ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tymi samymi ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim.

Spikerem legnickiego święta biegowego był Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Tegoroczny bieg był też inny niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia.