Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubań
Jak urządzić dużą łazienkę

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Na początek ktoś może zapytać? Co to jest duża łazienka? Na jakich kryteriach należy się tu opierać? Duża łazienka na pewno będzie znacznie większa (przynajmniej dwukrotnie) od tych na które skazywano nas w blokach z wielkiej płyty. Ale założymy, że ta będzie miała około dwunastu metrów kwadratowych.
Jak urządzić dużą łazienkę

Co na początek?

Na początek niekoniecznie projekt, tylko pomysł. Nawet zarys, gdyż dużą łazienkę dobrze jest rozplanować z podziałem na strefy. Natomiast strefy mogą być oddzielone od siebie niekoniecznie ściankami, ale choćby kolorystyką lub po prostu sposobem rozmieszczenia urządzeń łazienkowych.

Zatem, zanim przystąpimy do sporządzania dokładnego projektu najlepiej jest najpierw pójść do sklepu i zdecydować się na konkretne urządzenia, instalację i materiały do okładzin, zarówno ściennych jak i podłogowych. Pamiętajmy, że w dużej łazience pole do popisu daje zagospodarowanie sufitu, który również może decydować o podziale na strefy.

Instalacje wodne i urządzenia

Oczywistym jest to, że zanim zaczniemy robić ściany i podłogę powinniśmy dobrze rozplanować instalację. Tu dylematem może okazać się instalacja grzewcza - możemy bowiem zdecydować się na tradycyjną, kaloryferową. Możemy pomyśleć o podłogowej, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Najpopularniejsze ogrzewanie podłogowe opiera się na systemie kabli grzejnych i wbrew pozorom nie jest trudne w montażu - wystarczy tylko ściśle trzymać się instrukcji podanej przez producenta. Tu ważne będzie odpowiednie odizolowanie kabli od miejsc narażonych na wilgoć.

Natomiast planując instalację wodną miejmy na uwadze nie tylko rozmieszczenie wanny i umywalki ale zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy sedesem i bidetem. Powinna też być zachowana odpowiednia odległość od ściany. Również spłuczka jest tu istotna i przy takich możliwościach gabarytowych pomieszczenia na pewno najlepsza będzie wbudowana w ścianę. Również jeśli planujemy dwie umywalki umieszczone wzdłuż tej samej ściany to warto jest zachować między nimi co najmniej 30 cm odległości. Te odległości 20 i 30 cm między urządzeniami warto jest zachowywać, choć w niektórych wypadkach umywalka kilka centymetrów zachodzić może nad wannę.

Oświetlenie

W łazienkach najlepiej sprawdza się jasne światło rozproszone i to może nam doskonale zapewnić podwieszany sufit podświetlany od góry albo wyposażony w pewną ilość małych reflektorków. Efekt rozproszonego światła dają kinkiety przesłonięte z przodu panelami. Od czasu do czasu w kazience przydaje się mała lampka przenośna.

Po zdecydowaniu się na układ instalacji wodno-ściekowej, ustawienie urządzeń i oświetlenie możemy zająć się dokładnym designem łazienki.

Zapraszamy na stronę polskiego producenta stelaży podtynkowych - KK POL


MR



o © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 23 kwietnia 2024
Imieniny
Ilony, Jerzego, Wojciecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl