
Rodzaje maszyn czyszczących do podłóg
- Maszyny czyszczące akumulatorowe i kablowe
- Maszyny czyszczące samojezdne, z trakcją i bez napędu
- Maszyny czyszczące
Maszyny akumulatorowe i kablowe a obszar sprzątania
Tak jak w przypadku niemal wszystkich innych urządzeń, tak i maszyny czyszczące występują w dwóch wariantach różniących się sposobem zasilania. Modele kablowe odznaczają się niską wagą i stosunkowo niewielkimi wymiarami. Z drugiej strony, można je stosować jedynie w miejscach z dostępem do prądu, a na ostateczny komfort użytkowania wpłyną takie czynniki, jak długość przewodu zasilającego czy liczba gniazdek w pomieszczeniu.
Alternatywę dla takich sprzętów stanowią maszyny czyszczące bateryjne. Wbudowany akumulator sprawia, że są całkowicie niezależne od dostępu do prądu, pod warunkiem, że zostaną wcześniej naładowane w wystarczającym stopniu. Brak kabla oznacza wygodę dla operatora oraz bezpieczeństwo dla osób postronnych. Z tego powodu takie urządzenia wybiera się często do szpitali, instytucji publicznych, a także wielkopowierzchniowych sklepów, w których panuje spory ruch.
Samojezdna, z trakcją i bez napędu – co wybierasz?
Choć już samo posiadanie maszyny czyszczącej na pewno ułatwi dbanie o porządek w sprzątanym obiekcie, możesz jeszcze bardziej poprawić komfort operatora. W tym celu można zapoznać się z ofertą maszyn czyszczących z trakcją, czyli silnikiem wspomagającym prowadzenie urządzenia. W rezultacie obsługą sprzętu może zająć się w zasadzie każdy. Skręcanie czy zawracanie ciężką maszyną nie będzie problemem nawet dla osób drobnych, które bez pomocy trakcji nie dałyby rady przesunąć tak ciężkiego sprzętu.
Komfort pracy okaże się jeszcze wyższy, jeśli postawisz na maszynę czyszczącą samojezdną. Taki model jest wyposażony w wygodną kabinę dla operatora. Siedząc w niej, może on kierować sprzętem zupełnie tak, jak każdym innym pojazdem. Tego typu urządzenie może być nieocenionym wsparciem przy sprzątaniu dużego obszaru i pozwoli ograniczyć koszty ludzkie związane z tym procesem.
Jeśli jednak do posprzątania jest niewielki obszar, z całą pewnością wystarczająca będzie maszyna czyszcząca bez napędu. Takie urządzenie cechuje się zwykle mniejszymi wymiarami, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowane nawet w ciasnych przestrzeniach, w których nie zmieściłaby się wielkogabarytowa maszyna czyszcząca.
Usuwanie luźnych zabrudzeń lub mycie na mokro – zakres pracy maszyny czyszczącej
W zależności od specyfiki materiału wykończeniowego i od przeznaczenia obiektu podłoga może wymagać odmiennych zabiegów czyszczących. Jeśli zależy Ci na tym, by oczyścić ją z piasku, kurzu i innych luźnych zabrudzeń, najlepszym wyborem może okazać się zamiatarka. Jest wyposażona w miękkie szczotki, które skutecznie zbierają takie drobne cząsteczki, bez mocnego szorowania powierzchni.
Mycie podłogi na mokro pozwoli usunąć plamy i klejące zabrudzenia, które trwale przywarły do powierzchni. Pomoże też nadać posadzce połysk i zdezynfekować ją, jeśli jest to konieczne. W takich pracach sprawdzi się maszyna do mycia podłóg.
Jeśli masz do czynienia z silniejszymi zabrudzeniami, najpewniej potrzebujesz bardziej wszechstronnej maszyny czyszczącej: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/. Rozważ zakup wielofunkcyjnej szorowarki, która może dysponować funkcją szorowania na sucho lub na mokro, a nawet polerowania podłogi. Jeden sprzęt może więc wykonać więcej prac skutkujących idealnie czystą i higieniczną posadzką.