Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubań
Czy Ty też stawiasz na bezpieczne formy inwestowania?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Oszczędności posiada co drugi Polak. Przekonaliśmy się, że nie wystarczy już tylko odkładać pieniądze, ale należy je również pomnażać. Banki oferują nam rozmaite formy inwestowania. Najczęściej wybieramy te instrumenty, które nie wiążą się z ryzykiem utraty wniesionego kapitału. Lokaty i konto oszczędnościowe to najpopularniejsze produkty inwestycyjne, które obecnie nabywamy w celu zarabiania.
Czy Ty też stawiasz na bezpieczne formy inwestowania?

Dlaczego bezpieczeństwo to priorytet?

Oszczędzanie nadal przychodzi nam z trudem. Statystyczny Polak, który posiada jakieś „zaskórniaki”, może pochwalić się jedynie nadwyżką pieniędzy o wartości nie większej niż dwukrotność miesięcznego wynagrodzenia. To powód, dla którego stawiamy na bezpieczeństwo. Posiadamy mało i nie chcemy zaoszczędzonych środków stracić.

 

Bezpieczne instrumenty, takie jak konto oszczędnościowe o wiele lepiej znamy, niż na przykład fundusze inwestycyjne. Te formy inwestowania, które nie wiążą się z ryzykiem, są też najczęściej łatwe w obsłudze. Inwestor musi jedynie posiadać kapitał, nie musi znać się natomiast na mechanizmach pomnażania pieniędzy. Konto oszczędnościowe albo lokata jest po prostu wygodnym narzędziem inwestycyjnym.

 

Zarobić mniej, ale za to pewnie

Wiadomo jednak, że instrumenty, które gwarantują zysk, wykazują mniejszą skuteczność. Zarobek jest pewny, ale za to mniejszy. Nie sprawia to jednak, że Polacy z nich rezygnują. Wręcz przeciwnie, wolimy pomnażać pieniądze na mniejszą skalę, ale z gwarancją osiągnięcia sukcesu.

 

Instrumenty, które są agresywne, nie dają takiej pewności. Zarobek może być większy, ale ryzyko inwestycyjne sprawia, że w razie niepowodzenia inwestor może stracić część albo nawet całość swoich oszczędności. Polaków nie stać na takie straty.

 

Konto oszczędnościowe i co jeszcze?

Konto oszczędnościowe jest najchętniej wybieranym instrumentem inwestycyjnym. To dlatego, że po pierwsze nie generuje żadnych kosztów. Po drugie inwestor ma swobodny dostęp do ulokowanego kapitału i może z własnych środków korzystać w dogodnym czasie. W najgorszym przypadku utraci wypracowane odsetki, ale nigdy kapitał. Może również dokładać kolejne sumy pieniędzy, które także będą podlegać oprocentowaniu.

 

Podobną popularnością cieszą się także lokaty terminowe. Te wiążą się z koniecznością „zamrożenia” kapitału na pewien czas, ale nie są obarczone ryzykiem utraty pieniędzy. Lokata w banku jest w pełni bezpieczna, inwestor może zakładać ją zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami. Samodzielnie może wybierać czas obowiązywania umowy oraz decydować o wysokości wkładu środków finansowych.

 

A może by tak podjąć ryzyko inwestycyjne?

Inwestorzy, którzy liczą na większy zysk, mogą decydować się na nieco bardziej ryzykowne instrumenty inwestycyjne. Część kapitału wnoszą wtedy nie tylko na konto oszczędnościowe czy lokatę, ale również fundusze inwestycyjne. Takie działanie sprawia, że mają szansę odnieść większy sukces przy ograniczaniu ryzyka inwestycyjnego. W razie porażki utracą tylko część swoich oszczędności.


MRDzisiaj
Sobota 24 sierpnia 2019
Imieniny
Bartosza, Jerzego, Maliny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl